Szkolenia OZE

Witamy Cię na naszej stronie

W ramach marki Szkolenia OZE realizujemy szkolenia w dziedzinie fotowoltaiki, pomp ciepła, farm fotowoltaicznych, magazynów energii.

Dzieki temu, iż posiadamy sieć kontaktów z firmami z branży fotowoltaicznej, w tym instalatorami, dystrybutorami komponentów oraz firmami handlowymi pomożemy Ci w rozpoczęciu pracy w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy wsparcie w zakresie praktyki na montażach z wykwalifikowanymi instalatorami.

Jesteśmy organizatorem międzynarodowej konferencji połączonej z targami wystawienniczymi Online PV Conference&Expo.

Prowadzimy fan page na Facebooku Portal OZE oraz grupę Fotowoltaika Kobiecym Okiem, do której zapraszamy wszystkie kobiety z banży fotowoltaicznej.

Nasz zespół szkoleniowców to najwyższej klasy, wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej, wieloletni wykładowcy szkoleń teoretycznych i praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych, doradcy w zakresie konfiguracji i instalacji fotowoltaicznych, kadra inżynieryjna jednego z głównych zakładów energetycznych (projektanci instalacji energetycznych i fotowoltaicznych). Jesteśmy firmą szkoleniowo-doradczą, współpracującą z szerokim gronem ekspertów z branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej. Nasze szkolenia są transparentne i pozbawione treści marketingowych i handlowych; skupiamy się na rzetelnym i merytorycznym przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Posiadamy certyfikaty ISO oraz UDT

Nasze certyfikaty

Misją naszego ośrodka szkoleniowego jest wesprzeć Cię
w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii!

Sprawdź co możesz zyskać współpracując z nami

Co oferujemy?

Szkolenia

Oferujemy specjalistyczne szkolenia w zakresie systemów fotowoltaicznych zarówno dla instalatorów, jak i handlowców

Certyfikaty o ukończeniu szkolenia

Dla naszych kursantów wydajemy certyfikaty ukończenia poszczególnych szkoleń i kursów.

Usługi rekrutacyjne dla branży OZE

Na co dzień pracujemy w branży odnawialnych źródeł energii, mamy stały kontakt z firmami z branży oraz osobami zarówno wdrażającymi się do branży OZE, jak i poszukującymi nowego miejsca zatrudnienia, czy nowych zleceń.

Najlepszą kadrę trenerską i doradczą

Wykwalifikowanych, akredytowanych przez UDT trenerów – praktyków w branży fotowoltaicznej, pomp ciepła, farm fotowoltaicznych, magazynów energii

Konsultacje

Możliwość bezpłatnej konsultacji w dniach, w których odbywają się szkolenia

Szkolenia dla firm

Oferujemy szkolenia dla firm zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników

Artykuły w prasie i internecie

Piszą o nas

Nasze zaplecze szkoleniowe

Infrastruktura ośrodka

 

Zajęcia w zakresie fotowoltaiki odbywają się w Krakowie, natomiast zajęcia w zakresie pomp ciepła w Łasku pod Łodzią. 

Szkolenia realizujemy także w siedzibie klientów.

Zajęcia praktyczne w zakresie fotowoltaiki odbywają się w Krakowie – w sali szkoleniowej wyposażonej w makiety dachów z różnymi rodzajami dachówek.

Zajęcia praktyczne w zakresie pomp ciepła odbywają się w Łasku pod Łodzią – w sali szkoleniowej wyposażonej w pompy ciepła, bufory, zasobniki, agregaty itd.

Wyposażenie naszego laboratorium szkoleniowego:

 

 • Ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne – szt. 5.
 • Moduły fotowoltaiczne poli- i mono-krystaliczne – 280W-300W – szt.6.
 • Miernik pomiarowy natężenia światła słonecznego EnergyRe – szt.1.
 • Miernik uniwersalny napięcie/prąd AC/DC – szt.2.
 • Ogniwo wzorcowe laboratoryjne – wykonanie PAN IMIM – szt. 1.
 • Miernik parametrów elektrycznych modułów elektrycznych w naturalnych  warunkach środowiskowych – wykonanie własne EnergyRe.
 • Inwerter GOODWE 1500, 1,5 kW – szt.1. Jednofazowy
 • Inwerter Solar Edge, 2,2 kW – szt.1. Jednofazowy.
 • Inwerter SMA Technology  SB1.5, 1,5 kW – szt.1. Jednofazowy.
 • Laptop wraz z oprogramowaniem do projektowania instalacji fotowoltaicznych SMA, Fronius, Solar Edge, Solar Desinger.
 • Oprogramowanie free do wgrywania na komputery przenośne dla uczestników szkoleń – SMA, Fronius, Solar Desinger.
 • Wykaz polskich norm związanych z systemami fotowoltaicznymi.
 • Zestawy systemów zamocowań (dachowe i naziemne) – kpl. 2.
 • Przykładowa dokumentacja techniczna systemów fotowoltaicznych dla uczestników.
 • Zestaw narzędzi do wykonania instalacji fotowoltaicznych – kpl.5.
 • Akumulator do zestawu autonomicznego 12V 7Ah – szt.1.
 • Sterownik ładowania akumulatorów do zestawu autonomicznego – szt.1.
 • Ograniczniki przepięć EnergyRe:  500V/1000V –kpl.2.
 • Bezpieczniki DC topik 15A – szt.2., rozłącznik przepięciowy z nadprądowym 250V – szt.1.
 • Miernik pomiarowy do zliczania energii elektrycznej  wytworzonej i oddanej do sieci – szt.2.
 • Miernik izolacji, miernik uziomów, szt. 2.
 • Miernik uniwersalny napięcie/prąd – szt.2.
 • Kamera  do badań termowizyjnych modułów – szt.1

Patronujemy i uczestniczymy w wydarzeniach promujących OZE

Wydarzenia, targi, konferencje

Nasze szkolenia prowadzą najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach!

Grono praktyków z wieloletnim
doświadczeniem

Anna Faltus

Właścicielka firmy Szkolenia OZE, która zajmuje się realizacją specjalistycznych szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych zarówno dla instalatorów jak i przedstawicieli handlowych, a także szkoleń biznesowych w obszarze branży fotowoltaicznej.

Współpracuje z szerokim gronem ekspertów z branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej, skupia się na rzetelnym i merytorycznym przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej konferencji połączonej z targami wystawienniczymi ONLINE PV Conference&Expo skierowanej do branży fotowoltaicznej.

Swoją działalność realizuje w ramach marki Szkolenia OZE oraz fanpage’a Portal OZE, a także grupy na Facebooku skierowanej do kobiet Fotowoltaika Kobiecym Okiem.

Od 2008 roku związana z tematyką funduszy unijnych. Doradca w zakresie przedsiębiorczości oraz opracowania wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej i biznes planów.

Marcin Niemiec

Przedsiębiorca, od 1991 roku prowadzi firmę usługową w branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej. Wieloletni wykładowca szkoleń teoretycznych i praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych, praktyk – instalator systemów fotowoltaicznych. Z zawodu technik elektryk, specjalność elektroenergetyka.

Od 1966 roku ciągle kształcący się w temacie odnawialnych źródeł energii. Ukończył edukację w zakresie:

– Monter, instalator systemów fotowoltaicznych,
– Systemy pozyskiwania energii słonecznej i wiatrowej,
– Pracownik ogólnobudowlany dla kadry kierowniczej,
– Szkolenie dla właścicieli i pracodawców wykonujących zadania montera instalacji sanitarnej i gazowej,
– Mistrz budowlany w zakresie BHP instalacji elektrycznej i gazowej,
– Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracowników używających elektronarzędzi,
– Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracodawców wykonujących zadania służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy,
– Ochrona przeciwpożarowa.

Natalia Matlak

Działa na rynku usług prawniczych od 2012 r. Ukończyła wyższe studia prawnicze na Akademii Krakowskiej im. A. F. Modrzewskiego na kierunku prawo, broniąc pracę magisterską z prawa gospodarczego pt. „ Nieważność uchwał spółki z o.o.”

Ukończyła podyplomowe studia z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz seminarium “Własność intelektualna jako narzędzie zwiększania innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw” w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czerwcu 2017 r. ukończyła kurs w Szkole Prawa zdobywając tytuł Mediatora oraz uprawnienia do prowadzenia mediacji. Od 2018 roku wpisana na listę adwokatów Naczelnej Rady Adwokackiej jako członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku – Białej wykonuje zawód adwokata.

Od 2018 roku prowadzi Kancelarię Adwokacką Matlak z siedzibą w Oświęcimiu, należącą do grupy ADDMW Adwokaci i Radcowie Prawni z siedzibą w Bielsku – Białej.

Specjalizuje się w branży odnawialnych źródeł energii, prowadzi szkolenia w zakresie aspektów prawnych dla przedstawicieli handlowych z branży fotowoltaicznej oraz dla firm planujących poszerzyć swoją działalność o sprzedaż fotowoltaiki.

Piotr Faltus

Wieloletni akredytowany wykładowca szkoleń teoretycznych i praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych dla instalatorów fotowoltaiki oraz przedstawicieli handlowych.

Doradca w zakresie konfiguracji instalacji fotowoltaicznych, projektant instalacji fotowoltaicznych. 

Konsultant wymagań dotyczących podłączeń mikroinstalacji fotowoltaicznych on-grid do sieci energetycznej TAURON S.A., Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A.

Współpracował z Laboratorium fotowoltaicznym w Kozach, przy Polskiej Akademii Nauk – Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej w Krakowie w zakresie opracowania prototypu miernika energii promieniowania słonecznego opartego o ogniwa fotowoltaiczne.

Od początku kariery zawodowej związany z nośnikami i wytwarzaniem energii.

Od 2010 roku Prezes Centrum Integracji i Rozwoju Regionalnego, specjalista ds. energii odnawialnej, od roku 2011 do nadal nadzór, eksploatacja i konserwacja autonomicznego systemu instalacji fotowoltaicznej zasilania awaryjnego.

Autor programów i materiałów szkoleniowych oraz nadzór nad realizacją merytoryczna szkoleń w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii – „Akademia poszanowania energii” – szkolenia dla samorządów, „Śląskie energią słynie” – szkolenia dla elektryków instalatorów fotowoltaiki , „Śląskie! – w stronę Słońca” – szkolenia dla instalatorów OZE. Koordynator projektu „Śląskie energią słynie”.

Autor i realizator wielu szkoleniowych projektów unijnych skierowanych dla pracowników przedsiębiorstw finansowanych z EFS. Trener i doradca w zakresie wdrażania nowych technologii i pozyskiwania środków inwestycyjnych dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie z tytułem mgr inż., a także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytecie Jagiellońskim  w Krakowie. Posiada świadectwo Kwalifikacyjne G-1 uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku Dozoru, w zakresie obsługi, remontu, montażu, kontrolno-pomiarowym urządzeń wytwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w tym zespołów prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW i do 1kV oraz Certyfikat instalatora OZE w zakresie systemów fotowoltaicznych.

Dawid Kłosek

Praktyk – instalator i serwisant systemów fotowoltaicznych, a także handlowiec oraz audytor instalacji. Zajmuje się w szczególności projektowaniem i wykonawstwem mikroinstalacji fotowoltaicznych on-grid.

Wykładowca szkoleń praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych dla instalatorów i przedstawicieli handlowych.

Właściciel firmy w branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej.

Posiada Świadectwo Kwalifikacyjne G-1 uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku Eksploatacji i Dozoru, w zakresie obsługi, remontu, montażu, kontrolno-pomiarowym urządzeń wytwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w tym zespołów prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW i do 1 kV.

Jego pasją są nowości z rynku odnawialnych źródeł energii, nowości technologiczne w zakresie inwerterów, modułów, konfiguracja inwerterów oraz  programowanie i montaż osprzętu urządzeń inteligentnych budynków.

Martyna Cichowicz

Z wykształcenia psycholog biznesu, coach i mentor. Wieloletni praktyk sprzedaży.

14 letnie doświadczenie jako handlowiec i menedżer sprzedaży zdobywała głównie w branżach medycznej i szkoleniowej. Sprzedając produkty medyczne miała kontakt zarówno z sieciami aptek jak i prywatnymi właścicielami. Reprezentując hurtownie farmaceutyczną przez lata pracowała nad relacjami z klientami, negocjując umowy, dobierając najlepsze rozwiązania do indywidualnych potrzeb klientów.

Od ponad 4 lat uczy tego innych, prowadząc szkolenia dla handlowców, managerów oraz otwarte szkolenia rozwojowe. Pracuje zarówno z przedsiębiorstwami jak i osobami indywidualnymi.

Obecnie szkoli liderów oraz handlowców, głównie działów call center, retail oraz door to door, przede wszystkim w branży telekomunikacyjnej edukacyjnej i fotowoltaicznej. Tematyka prowadzonych szkoleń to m. in. sprzedaż, zarządzanie, rozwój osobistych kompetencji miękkich.  Jest specjalistką w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych i rozwojowych dla uczestników szkoleń.

Grzegorz Iwańczyk

Certyfikowany coach. Przepracował kilkanaście lat w dużych korporacjach z branży medialno-telekomunikacyjnej, obejmując m.in. stanowisko trenera oraz menedżera średniego szczebla.

Posiada ponad 16 letnie doświadczenie trenerskie i 12-letnie menedżerskie w zakresie budowania wysokowydajnych zespołów obsługowo – sprzedażowych.

Na co dzień jest aktywnym sprzedawcą, co pozwala mu na utrzymanie kontaktu z aktualnymi wyzwaniami w zakresie skutecznego pozyskiwania klientów. W swoim dorobku oprócz kursów online i webinarów, posiada również książkę z obszaru rozwoju osobistego pt. “Zdalnie sterowani ”.

Anna Faltus

CEO Szkolenia OZE | Portal OZE | Autorka kursów

Marcin Niemiec

Trener, monter instalacji

Paweł Prencel

Trener - ekspert ds. projektów OZE

Piotr Faltus

Akredytowany wykładowca z zakresu systemów fotowoltaicznych

Natalia Matlak

Specjalista ds. prawnych
aspektów OZE

Martyna Cichowicz

Psycholog biznesu, coach i mentor. Wieloletni praktyk sprzedaży

Dawid Kłosek

Specjalista
do spraw fotowoltaiki

Radosław Pawelski

Trener - ekspert ds. pomp ciepła, autoryzowany serwisant

Bartosz Romaniszyn

Trener - ekspert ds. pomp ciepła, audytor energetyczny

Grzegorz Iwańczyk

Trener sprzedaży

Nasi partnerzy