Szkolenie w zakresie aspektów technicznych:
Termin szkolenia:
24-25.06 2024 r.
Cena: 2100 zł netto
Zamów szkolenie
Rozłóż na raty
Szkolenie z pomp ciepła jest dedykowane instalatorom planującym rozpocząć działalność w zakresie instalacji pomp ciepła lub poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną oraz techniczną w zakresie instalacji pomp ciepła.
Szkolenie z montażu pomp ciepła przygotowuje instalatorów pod kątem teoretycznym i technicznym. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z technicznymi zagadnieniami samych urządzeń i montażu pomp ciepła.
Na szkoleniu pracujemy na pompie ciepła Panasonic typu split, Defro monoblok (propan), pompie gruntowej OEM, LG typu split, wymiennikach C.W.U i buforach C.O. firm Galmet, Kospel, Trinnity, armaturze montażowej: PP, PEX, Miedź, Mosiądz, Stal, KAN. Posiadamy rekuperacje pracującą marki Defro, ponadto grupy pompowe, pompy obiegowe, pompy cyrkulacyjne, sterowniki.
Podczas szkolenia z pomp ciepła wykorzystujemy park maszynowy i narzędziowy typu: zgrzewarki, zaciskarki, stacja odzyskiwania czynnika, pompa do czyszczenia instalacji co/cwu, pracujemy na narzędziach marek: Rothenberg, Milwaukee, Rems, Baier, Testo, Novopress.
Dodatkowo: klimatyzatory, kotły gazowe – na ekspozycji, posiadamy instalację pracującą PV – car port okryty panelami z falownikiem.
Szkolenie trwa 2 dni – w godz. 9:00-18:00.
Szkolenie z montażu pomp ciepła – 24-25 czerwca 2024 r.
Miejsce: Leszno. Dodatkowo organizujemy szkolenia w Rumii oraz w Krakowie.
Szkolenie – Pompy ciepła – Część 1. Teoretyczna.
1. Budowa i działanie pomp ciepła. Podział i szczegóły konstrukcji.
2. Podstawowe pojęcia.
3. Dobór jednostek:
3.1. Obliczanie całkowitego obciążenia cieplnego.
3.2. Programy doborowe.
3.3. Wyniki obliczeń i konfiguracja jednostek.
3.4. Lokalizacja pomp ciepła.
4. Stosowanie rozwiązania techniczne.
5. Wymagania prawne i omówienie rynku urządzeń.
Szkolenie – Pompy ciepła – Część 2. Techniczna.
1. Montaż agregatów.
2. Podłączenie chłodnicze pomp ciepła.
3. Podłączenie hydrauliczne pomp ciepła:
3.1. Montaż zasobnika C.W.U.
3.2. Montaż bufora C.O.
3.3. Przyłączenie do instalacji C.O.
3.4. Podłączenie elektryczne.
4. Przygotowanie pompy ciepła do uruchomienia.
5. Najczęstsze problemy przy uruchomieniu i w pracy pompy ciepła.
* Organizator zastrzega możliwość przesunięcia szkolenia na inny termin w przypadku małej ilości zgłoszeń na szkolenie.
Termin szkolenia:
24-25.06 2024 r.
Cena: 2100 zł netto
Zamów szkolenie
Rozłóż na raty
Właścicielka firmy Szkolenia OZE, która zajmuje się realizacją specjalistycznych szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych zarówno dla instalatorów jak i przedstawicieli handlowych, a także szkoleń biznesowych w obszarze branży fotowoltaicznej. Autorka kursów dedykowanych branży OZE.
Współpracuje z szerokim gronem ekspertów z branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej, skupia się na rzetelnym i merytorycznym przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej konferencji połączonej z targami wystawienniczymi ONLINE PV Conference&Expo skierowanej do branży fotowoltaicznej.
Swoją działalność realizuje w ramach marki Szkolenia OZE oraz fanpage’a Portal OZE, a także grupy na Facebooku skierowanej do kobiet Fotowoltaika Kobiecym Okiem.
Od 2008 roku związana z tematyką funduszy unijnych. Doradca w zakresie przedsiębiorczości oraz opracowania wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej i biznes planów.
Przedsiębiorca, od 1991 roku prowadzi firmę usługową w branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej. Wieloletni wykładowca szkoleń teoretycznych i praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych, praktyk – instalator systemów fotowoltaicznych. Z zawodu technik elektryk, specjalność elektroenergetyka.
Od 1966 roku ciągle kształcący się w temacie odnawialnych źródeł energii. Ukończył edukację w zakresie:
– Monter, instalator systemów fotowoltaicznych,
– Systemy pozyskiwania energii słonecznej i wiatrowej,
– Pracownik ogólnobudowlany dla kadry kierowniczej,
– Szkolenie dla właścicieli i pracodawców wykonujących zadania montera instalacji sanitarnej i gazowej,
– Mistrz budowlany w zakresie BHP instalacji elektrycznej i gazowej,
– Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracowników używających elektronarzędzi,
– Bezpieczeństwo i higiena pracy dla pracodawców wykonujących zadania służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy,
– Ochrona przeciwpożarowa.
Z wykształcenia psycholog biznesu. Certyfikowany trener, coach i mentor.
Wieloletni praktyk sprzedaży. Ma ponad 16 lat doświadczenia w sprzedaży w branżach ubezpieczeń, finansów i edukacji. Nadal aktywnie sprzedaje, żeby nie wypaść z wprawy.
Od ponad 9 lat szkoli handlowców, managerów i dyrektorów sprzedaży.
Pracuje z branżą fotowoltaiczną, transportową, finansową, windykacyjną, edukacyjną i wieloma innymi. Prowadzi szkolenia, mentoringi i indywidualne procesy podnoszące skuteczność sprzedaży u swoich klientów.
Przeprowadziła już ponad 7500 godzin szkoleń. W jej szkoleniach uczestniczyło przeszło 1200 uczestników.
Wykładowca praktycznych przedmiotów biznesowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i w Opolu.
Autorka w branżowych pismach specjalistycznych takich jak As Sprzedaży, Szef Sprzedaży, Nowa Sprzedaż oraz ebooków dotyczących sprzedaży.
Prelegentka w ogólnopolskich i lokalnych konferencjach i wydarzeniach takich jak: Zgrupowanie Asów Sprzedaży, Trenferencja, Biznes Toastmasters, Młodzi na rynku pracy, Środowe Inspiracje oraz Mama w IT.
Specjalistka w tworzeniu nowatorskich rozwiązań biznesowych i programów szkoleń dopasowanych do potrzeb klienta. Zawód trenera wybrała nieprzypadkowo. Łączy on jej pasję do rozwoju osobistego, z pasją pracy z ludźmi. Jako trener daje okazję do zdobywania doświadczeń. Na szkoleniach i warsztatach pracuje tak, by uczestnicy wyszli z rozwiązaniami, praktycznie do zastosowania od razu.
Działa na rynku usług prawniczych od 2012 r. Ukończyła wyższe studia prawnicze na Akademii Krakowskiej im. A. F. Modrzewskiego na kierunku prawo, broniąc pracę magisterską z prawa gospodarczego pt. „ Nieważność uchwał spółki z o.o.”
Ukończyła podyplomowe studia z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz seminarium “Własność intelektualna jako narzędzie zwiększania innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw” w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czerwcu 2017 r. ukończyła kurs w Szkole Prawa zdobywając tytuł Mediatora oraz uprawnienia do prowadzenia mediacji. Od 2018 roku wpisana na listę adwokatów Naczelnej Rady Adwokackiej jako członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku – Białej wykonuje zawód adwokata.
Od 2018 roku prowadzi Kancelarię Adwokacką Matlak z siedzibą w Oświęcimiu, należącą do grupy ADDMW Adwokaci i Radcowie Prawni z siedzibą w Bielsku – Białej.
Specjalizuje się w branży odnawialnych źródeł energii, prowadzi szkolenia w zakresie aspektów prawnych dla przedstawicieli handlowych z branży fotowoltaicznej oraz dla firm planujących poszerzyć swoją działalność o sprzedaż fotowoltaiki.
Wieloletni akredytowany wykładowca szkoleń teoretycznych i praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych dla instalatorów fotowoltaiki oraz przedstawicieli handlowych.
Doradca w zakresie konfiguracji instalacji fotowoltaicznych, projektant instalacji fotowoltaicznych.
Konsultant wymagań dotyczących podłączeń mikroinstalacji fotowoltaicznych on-grid do sieci energetycznej TAURON S.A., Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A.
Współpracował z Laboratorium fotowoltaicznym w Kozach, przy Polskiej Akademii Nauk – Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej w Krakowie w zakresie opracowania prototypu miernika energii promieniowania słonecznego opartego o ogniwa fotowoltaiczne.
Od początku kariery zawodowej związany z nośnikami i wytwarzaniem energii.
Od 2010 roku Prezes Centrum Integracji i Rozwoju Regionalnego, specjalista ds. energii odnawialnej, od roku 2011 do nadal nadzór, eksploatacja i konserwacja autonomicznego systemu instalacji fotowoltaicznej zasilania awaryjnego.
Autor programów i materiałów szkoleniowych oraz nadzór nad realizacją merytoryczna szkoleń w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii – „Akademia poszanowania energii” – szkolenia dla samorządów, „Śląskie energią słynie” – szkolenia dla elektryków instalatorów fotowoltaiki , „Śląskie! – w stronę Słońca” – szkolenia dla instalatorów OZE. Koordynator projektu „Śląskie energią słynie”.
Autor i realizator wielu szkoleniowych projektów unijnych skierowanych dla pracowników przedsiębiorstw finansowanych z EFS. Trener i doradca w zakresie wdrażania nowych technologii i pozyskiwania środków inwestycyjnych dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie z tytułem mgr inż., a także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada świadectwo Kwalifikacyjne G-1 uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku Dozoru, w zakresie obsługi, remontu, montażu, kontrolno-pomiarowym urządzeń wytwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w tym zespołów prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW i do 1kV oraz Certyfikat instalatora OZE w zakresie systemów fotowoltaicznych.
Praktyk – instalator i serwisant systemów fotowoltaicznych, a także handlowiec oraz audytor instalacji. Zajmuje się w szczególności projektowaniem i wykonawstwem mikroinstalacji fotowoltaicznych on-grid.
Wykładowca szkoleń praktycznych z zakresu systemów fotowoltaicznych dla instalatorów i przedstawicieli handlowych.
Właściciel firmy w branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej.
Posiada Świadectwo Kwalifikacyjne G-1 uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku Eksploatacji i Dozoru, w zakresie obsługi, remontu, montażu, kontrolno-pomiarowym urządzeń wytwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną w tym zespołów prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW i do 1 kV.
Jego pasją są nowości z rynku odnawialnych źródeł energii, nowości technologiczne w zakresie inwerterów, modułów, konfiguracja inwerterów oraz programowanie i montaż osprzętu urządzeń inteligentnych budynków.
Z wykształcenia psycholog biznesu, coach i mentor. Wieloletni praktyk sprzedaży.
14 letnie doświadczenie jako handlowiec i menedżer sprzedaży zdobywała głównie w branżach medycznej i szkoleniowej. Sprzedając produkty medyczne miała kontakt zarówno z sieciami aptek jak i prywatnymi właścicielami. Reprezentując hurtownie farmaceutyczną przez lata pracowała nad relacjami z klientami, negocjując umowy, dobierając najlepsze rozwiązania do indywidualnych potrzeb klientów.
Od ponad 4 lat uczy tego innych, prowadząc szkolenia dla handlowców, managerów oraz otwarte szkolenia rozwojowe. Pracuje zarówno z przedsiębiorstwami jak i osobami indywidualnymi.
Obecnie szkoli liderów oraz handlowców, głównie działów call center, retail oraz door to door, przede wszystkim w branży telekomunikacyjnej edukacyjnej i fotowoltaicznej. Tematyka prowadzonych szkoleń to m. in. sprzedaż, zarządzanie, rozwój osobistych kompetencji miękkich. Jest specjalistką w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych i rozwojowych dla uczestników szkoleń.
Absolwent Politechniki Ślaskiej na kierunku Energetyka, ukończył również liczne szkolenia z zakresu ekonomii, inżynierii finansowej oraz zarządzania projektami. Od początku kariery zawodowej związany z Energetyką, po wielu lata pracy spółkach tj. Elbud, Energopomiar czy Tauron przeszedł na zieloną stronę mocy gdzie zarządza kilkunastoosobowym zespołem i projektami OZE w firmie REVON Energy. Firma specjalizuje się projektowaniu i wykonywaniu farm fotowoltaicznych w całej Polsce.
Anna Faltus
tel. 500 606 244
e-mail: szkolenia@szkoleniaoze.com.pl